Get Adobe Flash player
You need Flash Player 10 and allow javascript to see the content of this site..

"karate to nie tylko sport- to filozofia życia"

AKTUALNOŚCI
KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU
LETNIA AKADEMIA KARATE
MIKOSZEWO 2016

W terminie 25.06. do 07.07.2016 sympatycy Klubu KKT "Kobu" -Wrocław wypoczywali w Mikoszewie w Ośrodku rekreacyjnym "Grześ", na obozie pod nazwą:


LETNIA AKADEMIA KARATE Mikoszewo 2016.


Przez cały obóz dopisywała nam pogoda , bowiem jak twierdzą niektórzy pogodę ma się taką, na jaką się zasłuży. Mimo wakacji - kadra klubu rozpoczynała każdy dzień poranną zaprawą, która rozbudzała, wzmacniała w młodych zawodnikach siłę i hart ducha. Dla nieco młodszych sportowców dzień rozpoczynał się śniadaniem, na którym z niecierpliwością wyczekiwano na zajęcia zaplanowane przez instruktorów. Oni natomiast dbali, aby były one ciekawe, aktywizujące, dlatego działo się wiele, co przypadło do gustu obozowiczom mimo, że czasem nie mieli chwili wytchnienia.


Na stałe w kalendarzu wydarzeń obozowych zapisano oczywiście treningi, plażowanie uatrakcyjniane grami, zabawami integracyjnymi oraz kąpiele w basenie na ośrodku.. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się kilkudniowe rozgrywki multisportowe, w których z zaangażowaniem uczestniczyli nie tylko młodzi klubowicze, ale również ich rodzice. Nasi karatecy wykazali się kondycją, pomysłowością podczas zajęć tanecznych, których zwieńczeniem były tworzone, w kilkuosobowych zespołach, "na żywo" układy choreograficzne. Oczywiście, jak na prawdziwych sportowców przystało, karatecy wspierali polskich piłkarzy podczas Euro 2016. Spora dawka adrenaliny pojawiła się u karateków podczas Nocnych Manewrów pod kryptonimem Anakonda 2016. Zakończeniem zmagań był niezapomniany trening w blasku pochodni. Kolejna atrakcja była "trochę dla duszy i ciała", a było to ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. W tym roku karatecy wybrali się na wycieczkę autokarową do Malborka i wykazali się nie tylko zainteresowaniem, ale również wiedzą historyczną podczas zwiedzania zamku z przewodnikiem. Dzieci miały także okazję wysłać rodzicom "interaktywne pozdrowienia z okienka tv", co uczyniły bez medialnej tremy. Tradycyjnie odbył się chrzest dla nowoprzybyłych karateków, który przygotowali nie tylko instruktorzy, ale przede wszystkim "starsze pasem" koleżanki i koledzy. Po wykonaniu skomplikowanych zadań, przybraniu bohaterskich imion z łatwością i odwagą klubowicze pożegnali morze w kimonach. Jak co roku, było to i tym razem, jedno z bardziej emocjonujących wydarzeń.


Podczas uroczystego podsumowania obozu żaden sensei nie szczędził pochwał, doceniono wytrwałość szczególnie najmłodszych. Przedstawiono także wyniki konkursu na najbardziej uporządkowany pokój i na najciekawszą budowlę z piasku. Nie zabrakło również typowo sportowych emocji, ponieważ zorganizowano obozowy turniej karate i pokaz walk kumite. Gratulacji i braw nie szczędzono najlepszym zawodnikom wyłonionym w trzech kategoriach. W tym roku wręczono po raz pierwszy specjalne nagrody. Statuetkę i tytuł najlepszej zawodniczki obozu otrzymała Patrycja Pańczyk. Najlepszym zawodnikiem obozu okazał się Wojciech Widomski. Postanowiono również nagrodzić najmłodszego uczestnika turnieju o wielkiej woli walki statuetka powędrowała do Józia Widomskiego.


Mamy nadzieję, że każdy uczestnik oprócz pamiątkowego dyplomu Letniej Akademii Karate Mikoszewo 2016 przywiózł ze sobą wiele niezapomnianych wspomnień i z radością wybierze się na kolejne edycje wakacji z karate.


Wszystkie te wydarzenia były relacjonowane codziennie na klubowym facebooku, które wzbogacano zdjęciami.


W przedostatni dzień obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie, które dla wszystkich zdających skończyły się pozytywnym wynikiem.


Dziękujemy sensei Łukaszowi Wójcikowi, sensei Henrykowi Peplińskiemu i instruktor Agnieszce Szmit za profesjonalizm, cierpliwość i opiekę. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do obozu. Podziękowania za bezpieczną i komfortową jazdę kierujemy do firmy Odra Bus. Dziękujemy obozowym paparazzi za fotorelacje jeśli macie ochotę jeszcze powspominać zapraszamy do galerii.


Już teraz zapraszamy na następne obozy i zgrupowania, o których będziemy powiadamiać na naszej stronie i fb.


Zapraszamy do galerii

KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU kobu.pl