o nas historia klubu


Dummy

Działalność naszego klubu obejmuje naukę i doskonalenie tej dyscypliny sportu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Udział w zajęciach sprawi, że uczestnicy poznają nie tylko jedną ze wschodnich sztuk walki, ale przede wszystkim wyrobią w sobie nawyk prawidłowej postawy, niezbędnej podczas wykonywania poszczególnych technik, bloków i ciosów. Zwiększy się ich wydolność układu oddechowego, sercowo- naczyniowego i prawidłowa działalność narządów wewnętrznych oraz układu więzadłowo-kostno-stawowego. Poprawi się kondycja poszczególnych cech motorycznych, ruchomość w stawach i siła mięśni tzw. gorsetu mięśniowego. Różnorodne techniki relaksacji m.in. elementy jogi wpłyną także na pozytywny sposób rozładowywania negatywnych emocji, co w przypadku dzieci i młodzieży w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. W miarę potrzeb i możliwości proponujemy także uczestnikom zajęć weekendy sportowe jako spotkania integracyjne połączone z treningami karate tradycyjnego i rekreacją oraz obozy szkoleniowe w okresie wakacji i ferii zimowych.

Karate tradycyjne wpływa jednak nie tylko na fizyczną sferę człowieka, ale także kształtuje określone postawy moralne i intelektualne, niosąc za sobą filozofię życiową, którą z powodzeniem można zaszczepić na gruncie codziennego życia.

Każde zajęcie dostosowane jest do możliwości psychofizycznych adeptów i przebiega poprawnie pod względem metodycznym i merytorycznym w zakresie nauczania karate tradycyjnego. Instruktorzy posiadają bogatą wiedzę zdobytą na podstawie wieloletnich doświadczeń jako zawodnicy i osoby prowadzące zajęcia w zakresie tej sztuki walki. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby zadbać o swoją kondycję, sprawność fizyczną, sylwetkę, kształtować siłę ducha i własny charakter, ucząc się jednocześnie rzeczy, które się mogą przydać w sytuacjach zagrożenia.

W obecnych czasach, w obliczu biernego sposobu spędzania czasu wolnego, otyłości, częstych wad postawy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, brak zainteresowania czynnościami ruchowymi to wielki zdrowotny i społeczny problem, nie wspominając już o szerzącej się agresji i trudności w wyrażaniu negatywnych emocji w sposób społecznie akceptowany. Pożądane jest więc zainwestowanie w siebie poprzez aktywność fizyczną. Warto sięgnąć po karate tradycyjne, które jest sportem wszechstronnym, dającym również solidne podstawy do uprawiania innych dyscyplin.

KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU kobu.pl